Przebieg zabiegu

W przypadku, gdy procedura dotyczy okolic powiek, jest ona przeprowadzana przy zachowaniu pełnej ich ruchomości. Praktycznie nie niesie ze sobą zagrożenia powikłaniami. Co najwyżej może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie tkanek, a także niewielkie strupki. Defekty te mogą być bardzo łatwo zamaskowane przy pomocy podstawowych kosmetyków do makijażu (np. podkład, puder, korektor). Częściowe rezultaty zabiegu przy pomocy urządzenia Plasmage są widoczne niemalże natychmiast po jego zakończeniu. Natomiast efekt końcowy pojawia się po ustąpieniu wyżej opisanych podrażnień mogących wystąpić bezpośrednio po zabiegu. Ponadto okres rekonwalescencji jest również bardzo krótki. W zasadzie już na drugi dzień po zabiegu możliwy jest powrót do codziennej aktywności. Niewątpliwą zaletą Plasmage jest skuteczność w sytuacjach, kiedy inne metody (np. laser, czy elektrochirurgia) są niemożliwe do wykonania lub ich efekt byłby niezadowalający.


Po zabiegu

Zabieg jest relatywnie bezbolesny, dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu kremem p/bólowym. Czas wykonywania zabiegu jest uzależniony od lokalizacji i rozległości zmian poddawanych leczeniu. Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest fakt, że bezpośrednio po nim pacjenci obserwują jedynie niewielki obrzęk i strupki na skórze, które ustępujące całkowicie po 7 – 10 dniach. Pacjent, już na drugi dzień po zabiegu może powrócić do swoich codziennych aktywności. W okresie po zabiegu pomaga stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujących rumień.

Do kogo zabieg ten jest adresowany?

Zabieg z użyciem urządzenia Plasmage i wykorzystaniem plazmy jest szeroko stosowany w medycynie estetycznej. Dzięki swojej bezinwazyjności, a co za tym idzie bezpieczeństwu, stanowi bardzo dobrą alternatywę dla procedur z zakresu klasycznej chirurgii plastycznej. Spektrum jego zastosowania jest bardzo szerokie. Wykorzystuje się go do usuwania różnego rodzaju niedoskonałości.

U kogo jest przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, ten wykonywany przy pomocy urządzenia Plasmage również obarczony jest przeciwwskazaniami u pewnej, niewielkiej grupy pacjentów.

  • Pierwszą z nich stanowią kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią
  • Do kolejnej grupy zaliczają się pacjenci, u których stwierdzono aktywne procesy zapalne i infekcyjne.
  • Zabiegu z użyciem urządzenia Plasmage nie należy również przeprowadzać u osób cierpiących na schorzenia skóry.
  • Z uwagi na zaburzenia układu odpornościowego, procedury tej nie należy wykonywać u osób z chorobami autoimmunologicznymi.
  • Ograniczeniu wykonania zabiegu podlegają pacjenci ze wszczepionymi rozrusznikami serca oraz innymi wszczepionym elektronicznymi aparatami (akustyczne).